BRALNA ZNAČKA

Bralna značka

BRALNA ZNAČKA 2017/2018

BRALNA ZNAČKA za 1., 2., 3., 4. in 5. razred

Sezname dobite v priponkah:

1. razred2. razred3. razred4. razred5. razred

BRALNA ZNAČKA za 6.,7., 8. in 9. razred

Bralna značka (BZ) poteka ob ponedeljkih od 13.00 do 14.30 in ob sredah, od 7.40- 8.30 v knjižnici in sicer od prvega ponedeljka ali srede po 17.9. do 2.4. vsako leto.

Seznami:

6. razred7. razred8. razred9. razred

Prebrati je treba:

RAZRED LEPOSLOVJE POEZIJA ALI POUČNA LITERATURA
6., 7. 4 leposlovne

knjige

1 pesem z več kot petimi štirivrstičnimi kiticami na pamet ALI

prebrati 1 krajšo pesniško zbirko  ALI

prebrati 1 poučno knjigo

8.,9. 5 leposlovnih

knjig

2 pesmi z več kot petimi štirivrstičnimi kiticami na pamet ALI

prebrati 1 daljšo pesniško zbirko ALI

prebrati 1 obsežnejšo poučno knjigo

Bereš knjige po lastni izbiri in željah. Priporočilni seznam dobiš v knjižnici ali na internetu, na strani www.mklj.si/index.php/prirocnik/item/
Knjige, ki jih boš prebral/a za BZ naj bodo primerne tvoji starosti in le tiste, ki jih do sedaj še nisi povedal/a za bralno značko ali imel/a za domače branje.
Ker je dobro spoznati čim več različnih avtorjev, naj bi od istega avtorja povedal le 2 knjigi.
Knjiga, ki ima več kot 400 strani, šteje za 2.
Ko prideš k bralni znački, moraš imeti s sabo v zvezku izpisane sledeče podatke o knjigi in sicer točno po spodaj napisanem vrstnem redu in z določenimi ločili (navajanje literature):

PRIIMEK, IME AVTORJA : NASLOV. KRAJ IZDAJE : ZALOŽBA, LETO IZDAJE. (ZBIRKA).

Primer: Suhodolčan, Primož: Doktor za osle. Ljubljana : Karantanija, 2007. (Pozor pravljice).

Ko končaš Literarno bralno značko, lahko sodeluješ še pri Bralnih iskricah,
pri katerih je število knjig, ki jih moraš prebrati, enako kot za Literarno bralno značko, a brez poezije oz. poučnih knjig.
Pri Bralnih iskricah lahko prebereš vse knjige iz iste zbirke ali od istega pisatelja,
Ob koncu šolskega leta dobiš priznanje za opravljeno bralno značko, v 9. razredu pa – če si opravil bralno značko vsa leta šolanja – dobiš za darilo še knjigo in se udeležiš nagradnega izleta ter predstave za zlate bralne značkarje v Cankarjevem domu. Največ pa je vredno to, kar ostane v tvoji glavi: nove besede ter zgodbe in izkušnje, ki jih sam ne bi doživel. PRIJETNO BRANJE vam želi vaša knjižničarka Nives.

KDOR BERE, V ŽIVLJENJU VIDI VEČ, NJEGOVI KORAKI SO BOLJ ZANESLJIVI IN NJEGOVE ROKE SEŽEJO DLJE… ( Slavko Pregl)

Jedilnik
mala_sola_rokenrola