DAN SLOVENSKE HRANE IN TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

DAN SLOVENSKE HRANE in TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

bo tudi letos tretji petek v novembru in sicer, 16. 11. 2018.

Ta dan imajo otroci v slovenskih šolah in vrtcih tradicionalni slovenski zajtrk, sestavljen iz lokalno pridelanih živil domačih proizvajalcev, če je le mogoče ekološkega porekla.
Tradicionalni slovenski zajtrk bomo zato otrokom po navodilih ministrstva ponudili v petek, 16. 11. 2017 namesto šolske malice. Naš zajtrk oz. malico bomo pripravili iz ekoloških živil in živil lokalnega porekla.

Otroci bodo malicali ekološko mleko, ekološki črni kruh, ekološko maslo, med lokalnega čebelarja in jabolka lokalnega izvora.

Tudi letos smo se pridružili projektu Otroci otrokom skuhajmo zdravo tradicionalno kosilo, ki so ga kot nadgradnjo TSZ pripravili Društvo Vesela kuhinja v sodelovanju z Ministrstvom za zdravje, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Ministrstvom za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.

Zdravo tradicionalno kosilo, ki ga bomo pripravili s pomočjo učencev izbirnega predmeta SPH je šmarnogorski ričet in ljubljanske skutne palačinke s pehtranom.