FLL - regijsko tekmovanje v Kanalu ob Soči in uvrstitev v finale državnega prvenstva

Jan 26, 2024

V soboto, 13. januarja 2024, se je skupina Roborex udeležila regijskega tekmovanja v FIRST LEGO Ligi in se uvrstila v finale državnega prvenstva, ki bo 16. marca v Puconcih. Slovenija pokriva tudi regijo Adria, zato se bomo srečali in pomerili še z najboljšimi skupinami iz Hrvaške, Srbije, Črne gore in Bosne.

V letošnjem letu je bilo v FLL v Sloveniji prijavljenih več kot 50 skupin. Učenci so predstavili svoje znanje in delo na področju robotike in programiranja. Predstavili so projektno nalogo na temo povezanosti orodij umetnosti in tehnologije, s katero se v tem času ukvarjajo vsi šolarji po svetu, saj je FLL mednarodni multidisciplinarni raziskovalno izobraževalni program, ki se konča s svetovnim prvenstvom. Letos sodeluje kar 112 držav. Naša skupina je navdušila s timskim delom in medsebojnimi odnosi, saj so se na področju vrednot FLL še posebej dobro uvrstili. Predvsem pa so se družili, pogovarjali, spoznavali dosežke drug drugega in se zabavali.

Posebej zabavno je bilo letos iskati rešitve v projektni nalogi. Z glasbo, petjem, gibanjem, igranjem na inštrumente (nekateri so bili kar lonci, kuhalnice in pokrovke) in pisanjem izvirnih besedil za songe smo in še bomo poskušali mlade navduševati za kuhanje. Pri tem nam je prijazno pomagala tudi naša Mala šola rock n rola.

Držimo pesti, da nam bo dobro šlo tudi v Puconcih.

Člani ekipe, ki so se udeležili tekmovanja so:

David Hočevar, Krištof Jesenovec, Ana Pustovrh, Iza Zavašnik Arčnik, Črt Županič - učenci 6.a in Aleksander Šarc - učenec 8.b.

Mentorica: Mirjam Sedmak

06 May, 2024
Nacionalno preverjanje znanja za 6. in 9. razrede se prične ob 8.30. Pisanju sta namenjeni prvi dve šolski uri. Torek, 7. 5. SLOVENSKI JEZIK Četrtek, 9. 5. MATEMATIKA Ponedeljek, 13. 5. ANGLEŠKI JEZIK - 6. razredi FIZIKA - 9. razredi
05 May, 2024
Vabilo na otroške delavnice.