ERASMUS+

Program Erasmus+, strateška partnerstva KA2 je osrednji program EU na področju izobraževanja. Na naši šoli mednarodno sodelujemo že več kot 20 let. To sodelovanje izkoristimo za iskanje izvirnih rešitev, poznavanje drugih držav, jezikov in načinov življenja. V učenje smo vpeljali evropsko razsežnost in tako podprli najsodobnejše metode dela v šoli.

V okviru dodeljene AKREDITACIJE, v šolskem letu 2023-24 nadaljujemo z Erasmus + projektom.

Cilji projekta:

  • Povečati zanimanje za STEM in robotiko.

    Naš cilj je povečati zanimanje za STEM predmete pri učencih, da bodo bolj zainteresirani za naravoslovne poklice, tudi učiteljske. Učitelji bodo spoznavali nove metode dela. Cilje nam bo pomagala doseči predvsem izmenjava dobrih praks med EU šolami, potrebujemo nove ideje, naša šola lahko drugim pokaže znanja mBot in Vex robotov, Lego Mindstorms, tekmovanja FLL, Mikrobit, drone. Naš šolski tim robotike (tekmovanje FLL) predstavlja močno medgeneracijsko sodelovanje, predstavljajo se na vseh večjih dogodkih šole. Znanja robotike želimo še naprej širiti na mednarodnem nivoju in približati večjemu številu učencev kot doslej, to področje pomeni prihodnost in bo gotovo navdušilo učence. Naloga udeležencev mobilnosti bo znanja posredovati dalje in se aktivno vključiti v projektno delo, ki bo sledilo mobilnostim. Znanja bomo vpeljali v učni načrt in jih tako prenesli na celo šolo.

  • Dvig digitalnih kompetenc in uporaba novih tehnologij.

    Na šoli smo ustanovili tim za digitalno opismenjevanje, ki je že pripravil akcijski načrt dela. Začrtali bomo pot prehodu na digitalno izobraževanje. Iskali bomo evropske šole s podobnimi izzivi in si z njimi izmenjali dobre prakse na področju digitalnega izobraževanja. Tudi naša šola že ima določena znanja, ki jih lahko ponudi drugim šolam (npr Scratch, PowerPoint animations, programiranje, interaktivna gradiva, uporaba spletnih učilnic, oblak 365, uporaba QR kod pri pouku). Šola bo učiteljem omogočila izobraževanje na tem področju in tako začrtala pot prehodu na digitalno izobraževanje. Učitelje bomo opolnomočili za izvajanje digitalnih pedagoških pristopov in spodbujali k učinkoviti uporabi digitalnih orodij in novih tehnologij, največjo korist pa bodo imeli učenci, saj bo posledica višji nivo znanja in večja kreativnost pri učencih, opolnomočeni bodo za vseživljensko učenje.

  • Povečati enakost med učenci in socialno vključenost, pomoč po epidemiji in medgeneracijsko sodelovanje.

    Nudili bomo psihosocialno pomoč po Covid času, saj se je pokazala velika potreba po takšni pomoči, tako na psihosocialnem kot učnem področju. Krepili bomo sprejemanje drugačnosti tudi s pomočjo prireditev (npr. večer jezikov, glasbeni koncerti in večeri, igralni dan), kjer se pokažejo talenti učencev, povečuje se socialna vključenost in medgeneracijsko sodelovanje. Starejši učenci bodo vzor mlajšim, povabili jih bomo na kreativne razredne ure (npr predstavitev šestošolcev kakšen je pouk na predmetni stopnji petošolcem; tutorstvo 9. razredov mlajšim učencem na šolskih plesih; učenci višjih razredov berejo učencem 1. triade). Organizirali bomo tabore (tudi mednarodne), druženja, delavnice, klepetalnice, predavanja in individualno svetovanje, srečanja za starše, pogovore za učence.

Aktivnosti projekta:

13 Mar, 2024
Dvig digitalnih kompetenc pri učiteljih in učencih in uporaba novih tehnologij
13 Mar, 2024
All about Slovenia. 
07 Mar, 2024
September 2023.
26 Jan, 2024
V soboto, 13. januarja 2024, se je skupina Roborex udeležila regijskega tekmovanja v FIRST LEGO Ligi in se uvrstila v finale državnega prvenstva, ki bo 16. marca v Puconcih. Slovenija pokriva tudi regijo Adria, zato se bomo srečali in pomerili še z najboljšimi skupinami iz Hrvaške, Srbije, Črne gore in Bosne. V letošnjem letu je bilo v FLL v Sloveniji prijavljenih več kot 50 skupin. Učenci so predstavili svoje znanje in delo na področju robotike in programiranja. Predstavili so projektno nalogo na temo povezanosti orodij umetnosti in tehnologije, s katero se v tem času ukvarjajo vsi šolarji po svetu, saj je FLL mednarodni multidisciplinarni raziskovalno izobraževalni program, ki se konča s svetovnim prvenstvom. Letos sodeluje kar 112 držav. Naša skupina je navdušila s timskim delom in medsebojnimi odnosi, saj so se na področju vrednot FLL še posebej dobro uvrstili. Predvsem pa so se družili, pogovarjali, spoznavali dosežke drug drugega in se zabavali. Posebej zabavno je bilo letos iskati rešitve v projektni nalogi. Z glasbo, petjem, gibanjem, igranjem na inštrumente (nekateri so bili kar lonci, kuhalnice in pokrovke) in pisanjem izvirnih besedil za songe smo in še bomo poskušali mlade navduševati za kuhanje. Pri tem nam je prijazno pomagala tudi naša Mala šola rock n rola. Držimo pesti, da nam bo dobro šlo tudi v Puconcih. Člani ekipe, ki so se udeležili tekmovanja so: David Hočevar, Krištof Jesenovec, Ana Pustovrh, Iza Zavašnik Arčnik, Črt Županič - učenci 6.a in Aleksander Šarc - učenec 8.b. Mentorica: Mirjam Sedmak
26 Jan, 2024
Maj 2023. V Ljubljani smo gostili finske učence. W e hosted a school from Finl and.
19 Jan, 2024
JUNIJ 2023 PRIREDITEV OB ZAKLJUČKU ŠOLSKEGA LETA Na vsakoletni zaključni prireditvi so sodelovali učenci vključeni v dejavnost »Glasbena tortica«. Sodelovalo je 23 učencev, od tega 3 učenci s posebnimi potrebami in en nadarjen. Večina sodelujočih učencev, ki so združeni v dejavnost Glasbene tortice so učenci z manj priložnostmi. Vida Vincek Marija Vincek
11 Dec, 2023
Čestitka Mbotov in učencev izbirnega predmeta robotika.

EU projekti Erasmus+

12 Sep, 2023
»VleaRning« 
12 Sep, 2023
»The Green Micro:Bit«
12 Sep, 2023
»Improving Mental Health through Playground Games«
12 Sep, 2023
»STEM for all seasons«
12 Sep, 2023
»Dawn of Schools with Education 4.0«
12 Sep, 2023
»Carnival - Lives in Festival« Exchange of Good Practices Croatia - Malta - Slovenia - Sweden - Turkey - UK
12 Sep, 2023
»Teachers who IN vestigate, DE sign, MA ke ‘ N ‘ D eliver (results)«
Share by: