NAVODILA ZA PROJEKTNA DNEVA »NAŠ KRAJ SKOZI ČAS« ZA UČENCE

Cilj projekta je predstaviti naše kraje (Vižmarje, Brod, Tacen) ter njihovo zgodovino, zanimivosti, pomembne dogodke …

Na izbiro imate različne oblike dela. Vsak učenec si izbere eno od spodnjih oblik:

1. Napiši pesem o svojem kraju ali delu kraja (Šmarna gora, reka Sava, piramida, šola, gasilci).
  2. Nariši svoj kraj.
  3. Napiši zgodbo o kraju, ki so ti jo povedali starši, stari starši, krajani, o tem, kako je bilo nekoč tukaj (nastanek trgovin, kako so oni hodili v šolo, opiši kakšno dogodivščino s Šmarne gore …).
  4. Poišči nekaj starih fotografij kraja.
  5. Izdelaj maketo kraja ali dela kraja (most čez Savo, Šmarne gore, Tacenskih brzic, šole z okolico, nove telovadnice, piramide …).
  6. Zberi stare članke in stare fotografije kraja in šole, ki jih morda hranijo tvoji starši, stari starši, ali jih poiščite v starih časopisih (časopis četrtne skupnosti Šentvid).

Izberi eno izmed možnosti oziroma oblik dela in izdelek pošlji svojemu razredniku na e-mail do 10. 6. 2020.

Najboljše izdelke bomo uporabili naslednje leto na predstavitvi projekta in jih objavili v zborniku.

V priponki vam v pomoč pošiljava kratek pregled zgodovine krajev Vižmarje, Brod in Tacen.

Lepo bodite in ostanite zdravi!

Barbara Purkat in Nives Butara-Kovač

PROJEKT NAŠ KRAJ SKOZI ČAS.PDF