NPZ

MESEC  DATUM – DAN  AKTIVNOST
SEPTEMBER 03. – ponedeljek Objava tretjega predmeta za 9. razred.

30. – petek

Zadnji rok za prijavo učencev 6. in 9. razredov na RIC.

JANUAR

4. – petek

14. – ponedeljek

25. – petek

Šole na eRicu potrdijo pravilnost števila prijavljenih učencev na NPZ za 6. in 9. razrede oziroma odpravijo morebitne napake v aplikaciji.

RIC na šole pošlje gesla za dostop do programa za “nove” pomočnike za e-vrednotenje.

Konec prijav učiteljev ocenjevalcev NPZ.

FEBRUAR

7. – četrtek

15. – petek

RIC pripravi podatke o številu prijavljanih učiteljev na e-vrednotenje po šolah in predmetih.

Zadnji rok za preverjanje prilagoditev za učence s posebnimi potrebami (morebitne popravke v tiskani obliki pošljemo na RIC)

MAREC

4. – ponedeljek

5. – torek

20. – sreda

Ric pošlje šoli podatke o prijavah učencev na NPZ in objavi izpis izbranih učiteljev za e-vrednotenje.

Odprava morebitnih napak v programu »Prijava na NPZ«.

Ravnatelj pripravi podrobnejši izvedbeni načrt šole na NPZ.

APRIL

2. – torek

16. – torek

Ric obvesti šole o dostavi gradiva.

Dostava gradiva in šifer na šole. Objava naslovnic preizkusov znanja na Ricu. Šola potrdi ustreznost Ricu, javi morebitne reklamacije prejetega gradiva.

7. – torek

9. – četrtek

13. – ponedeljek

NPZ iz slovenščine za 6. in 9. razred

NPZ iz matematike za 6. in 9. razred

NPZ iz fizike za 9. Razred

NPZ iz tujega jezika za 6. razred

JUNIJ

3. – 7.

ponedeljek – petek

6. – četrtek

6. – 11. četrtek – torek

11. – torek

RIC omogoči učencem 9. razreda, šolam in staršem dostop do ovrednotenih preizkusov in izpisov dosežkov učencev prek spletnega portala. Ravnatelj omogoči učencem in staršem vpogled v ovrednotene preizkuse in dosežke NPZ na šoli.

Ravnatelj do 12. ure vnese v spletni program Poizvedbe NPZ na eRicu šifre preizkusov za učence 9. razreda, pri katerih učenci uveljavljajo pravico do poizvedbe, in razloge za poizvedbe.

RIC omogoči učencem 6. razreda, šolam in staršem dostop do ovrednotenih preizkusov in izpisov dosežkov učencev prek spletnega portala. Ravnatelj omogoči učencem in staršem vpogled v ovrednotene preizkuse in dosežke NPZ na šoli.

Ravnatelj do 12. ure vnese v spletni program Poizvedbe NPZ na eRicu šifre preizkusov za učence 6. razreda, pri katerih učenci uveljavljajo pravico do poizvedbe, in razloge za poizvedbe.

13. – četrtek

14. – petek

19. – sreda

24. – ponedeljek

28. – petek

Poročilo o izvedbi NPZ.

Razdelitev obvestil o dosežkih na NPZ za učence 9. razreda.

Zadnji rok za ugovor na dosežke 9. razred.

Razdelitev obvestil o dosežkih na NPZ za učence 6. razreda.

Zadnji rok za ugovore na dosežke 6. razred.