NPZ

IZVEDBENI NAČRT NACIONALNEGA PREVERJANJA ZNANJA  2019/2020

MESEC  DATUM – DAN  AKTIVNOST
SEPTEMBER 02. – ponedeljek Objava tretjega predmeta za 9. razred.

29. – petek

Zadnji rok za prijavo učencev 6. in 9. razredov na RIC.

JANUAR

7. – torek

13. – ponedeljek

24. – petek

Šole na eRicu potrdijo pravilnost števila prijavljenih učencev na NPZ za 6. in 9. razrede oziroma odpravijo morebitne napake v aplikaciji.

RIC na šole pošlje gesla za dostop do programa za “nove” pomočnike za e-vrednotenje.

Konec prijav učiteljev ocenjevalcev NPZ.

FEBRUAR

14. – petek

Zadnji rok za preverjanje prilagoditev za učence s posebnimi potrebami (morebitne popravke v tiskani obliki pošljemo na RIC)

MAREC

2. – ponedeljek

3. – torek

18. – sreda

Ric pošlje šoli podatke o prijavah učencev na NPZ in objavi izpis izbranih učiteljev za e-vrednotenje. Ric objavi izpis izbranih učiteljev za e-vrednotenje. Ric pošlje ravnateljem podatke za dostop do programa za e-vrednotenje za učitelje.

Odprava morebitnih napak v programu »Prijava na NPZ«.

Ravnatelj pripravi podrobnejši izvedbeni načrt šole na NPZ.

APRIL

3. – petek

15. – sreda

Ric obvesti šole o dostavi gradiva NPZ.

Dostava gradiva in šifer na šole. Objava naslovnic preizkusov znanja na Ricu. Šola potrdi ustreznost Ricu, javi morebitne reklamacije prejetega gradiva.

5. – torek

7. – četrtek

11. – ponedeljek

NPZ iz slovenščine za 6. in 9. razred

NPZ iz matematike za 6. in 9. razred

NPZ iz 3. predmeta za 9. Razred

NPZ iz tujega jezika za 6. razred

JUNIJ

1. – 3.

ponedeljek – sreda

4. – četrtek

8. – 10. ponedeljek – sreda

11. – četrtek

RIC omogoči učencem 9. razreda, šolam in staršem dostop do ovrednotenih preizkusov in izpisov dosežkov učencev prek spletnega portala. Ravnatelj omogoči učencem in staršem vpogled v ovrednotene preizkuse in dosežke NPZ na šoli.

Ravnatelj do 12. ure vnese v spletni program Poizvedbe NPZ na eRicu šifre preizkusov za učence 9. razreda, pri katerih učenci uveljavljajo pravico do poizvedbe, in razloge za poizvedbe.

RIC omogoči učencem 6. razreda, šolam in staršem dostop do ovrednotenih preizkusov in izpisov dosežkov učencev prek spletnega portala. Ravnatelj omogoči učencem in staršem vpogled v ovrednotene preizkuse in dosežke NPZ na šoli.

Ravnatelj do 12. ure vnese v spletni program Poizvedbe NPZ na eRicu šifre preizkusov za učence 6. razreda, pri katerih učenci uveljavljajo pravico do poizvedbe, in razloge za poizvedbe.

11. – četrtek

15. – ponedeljek

18. – četrtek

24. – sreda

29. – ponedeljek

Poročilo o izvedbi NPZ.

Razdelitev obvestil o dosežkih na NPZ za učence 9. razreda.

Zadnji rok za ugovor na dosežke 9. razred.

Razdelitev obvestil o dosežkih na NPZ za učence 6. razreda.

Zadnji rok za ugovore na dosežke 6. razred.