Popestrimo šolo

Sep 12, 2023

Osnovna šola Vižmarje Brod se je novembra 2016 vključila v projekt Popestrimo šolo 2016-2021. Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada. Namen projekta je prispevati k razvoju inovativnih učnih okolij v okviru katerih se ustvarijo možnosti za razvoj ključnih kompetenc učencev. Multiplikator POŠ bo z namenom krepitve splošnih kompetenc šolajočih izvajal individualne in skupinske neposredne vzgojno-izobraževalne aktivnosti z učenci tako, da se bo posvečal njihovim individualnim potrebam, primanjkljajem oziroma nadarjenostim, še posebej s spodbujanjem bralne pismenosti, dviga jezikovnih in socialnih kompetenc, kompetence učenja, kritičnega mišljenja, raziskovanja, inovativnosti, ustvarjalnosti, trajnostne naravnanosti, uporabe pametne tehnologije ter podjetništva in podjetnosti v povezavi s karierno orientacijo.

Prvošolci so v okviru projekta Popestrimo šolo spoznavali svojo šolo z očali za virtualno resničnost. Preko očal so si učenci ogledali pouk prvošolcev na kitajskem in se skupaj z njimi naučili nekaj plesnih korakov.

Najzanimivejši dnevi pa so za prvošolce vsekakor bili, ko so šolo spoznavali s pametno tehnologijo. S pomočjo zemljevida in pametne tablice so po šoli iskali QR kode. Vsaka QR koda je skrivala uganko in nalogo, ki so jo učenci morali opraviti, da so lahko nadaljevali svojo pot po šoli.

18 Mar, 2024
V ponedeljek, 18. marca, bodo od 17.00 do 18.30 potekale govorilne ure. Starši so od predstavnikov razredov dobili povezavo do tabele z razporedom, v katero so se lahko vpisali. Tabela je bila za vpis na voljo do petka zvečer. Odsotni učitelji: Lili Šesek, Maja Strohsack, Mirjam Sedmak, Barbara Purkat, Petra Škofic Valjavec, Mirza Tvrtkovič, Špela Zorman, Nataša Jakše, Blaž Andrejka, Bojan Smolnikar
16 Mar, 2024
Podari obleko, posadi smreko.
15 Mar, 2024
Učenci prve triade vas lepo vabijo na pomladni koncert. Pridite in skupaj bomo pozdravili pomlad.