POWERPOINT

Powepoint

Festival filmskih animacij v okolju MS PowerPoint

Na šoli bomo že sedemnajsto leto zapored organizirali festival animiranih filmov v okolju MS PowerPoint. Festival bo potekal meseca aprila 2020. K udeležbi bomo povabili slovenske in tudi tuje šole. Učenci bodo izdelali filmsko podlago, scenarij v urejevalniku besedil MS Word in pripravili PowerPoint predstavitev. Učenci pri izdelavi svojih izdelkov uporabljajo znanja različnih področij, kar jim pomaga pri izgradnji celostne podobe. Znanja, ki jih pridobijo imajo trajno vrednost, saj so na izdelek čustveno navezani ter jim pomeni konkreten cilj, h kateremu težijo. Učenci bodo tekmovali v treh starostnih kategorijah. Projekt se bo zaključil s filmsko predstavitvijo, razglasitvijo rezultatov, podelitvijo diplom in nagrad.

Vodje projekta: Tomaž Murn, Špela Zorman, Urban Kržan, Gašper Sitar.

TEKMOVANJE 2019/2020

V četrtek, 28. 5. 2020, je potekalo 17. državno tekmovanje iz animiranih filmov v okolju PowerPoint.

Na letošnjo udeležbo je v veliki meri vplivala epidemija, a smo vseeno zelo veseli, da smo tekmovanje lahko izvedli, tokrat v malo drugačni obliki. Na tekmovanju so sodelovale 4 osnovne šole (OŠ Vižmarje Brod, OŠ Ivana Groharja, OŠ Poljane in OŠ Ormož). Vsem mentorjem še enkrat najlepša hvala za sodelovanje, vložen trud in prilagajanje. Vsem sodelujočim učencem pa iskrene čestitke za tako lepe izdelke.

Se vidimo naslednje leto.

Organizatorji OŠ Vižmarje Brod

Priponka: Rezultati državnega tekmovanje 2019/2020

Zmagovalni filmi:

I. kategorija: Moji starši so ves čas na telefonu
II. kategorija: Kmetovo maščevanje
III. kategorija: Iskanje

Prijavnica na državno tekmovanje 2019/2020 (klikni)

Razpis na državno tekmovanje 2019/2020 (klikni)

Soglasje staršev 2019/2020 (klikni)

Pravilnik (klikni)

Rezultati 2018/2019