PROJEKT KUHNAPATO

Ob dnevu slovenske hrane nas je obiskala ministrica za zdravje Milojka Kolar Celarc.

Na tejle povezavi pa si lahko ogledate prispevek , ki je bil na sporedu v oddaji Svet na Kanalu A.

kuhnapato-12kuhnapato-10kuhnapato-11kuhnapato-8kuhnapato-9kuhnapato-6kuhnapato-4kuhnapato-5kuhnapato-7kuhnapato-1kuhnapato-2kuhnapato-3

kuhnapato2-jpg

S projektom »Otroci otrokom pripravljajo zdravo tradicionalno slovensko kosilo«, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje, želimo zmanjšati odklanjanje zdravih jedi in otrokom približati obroke, ki se pripravljajo v šolskih kuhinjah. Od projekta si obetamo spodbuden med-vrstniški vpliv, predvsem pa, da bodo mladi bolj naklonjeni zelenjavnim, polnozrnatim ali kašnatim jedem, ki so del zdrave prehrane in predstavljajo pomemben del slovenske kulinarične dediščine. Od projekta si obetamo tudi to, da bo v šolskih kuhinjah tako ostalo manj zavržene zdrave hrane.