NACIONALNI PROJEKTI

19 Jan, 2024
Šolsko leto 2023/24
12 Sep, 2023
Enajsto leto zapored načrtujemo enotedensko izmenjavo učencev z mednarodnim oddelkom nizozemske partnerske šole iz mesta Bemmel, in sicer bomo od 30.9.2018 do 5.10.2018 gostili učence in njihove učitelje, od 14.4.2019 do 18.4.2019 pa bodo naši učenci in učitelji obiskali Nizozemsko. Vodja: Mojca Jerala Bedenk Članica: Janja Bažec
12 Sep, 2023
Turistične brošure v več jezikih
12 Sep, 2023
V letošnjem šolskem letu bomo tesno sedelovali z vrtcem, pripravili medsebojno izobraževanje in hospitacije. V novembru bodo naši učitelji prvega triletja pripravili izobraževanje za vzgojitelje, v februarju pa vzgojitelji za učitelje. Organizirali bomo mesečna srečanja s prikazi dobre prakse in medsebojnega sodelovanja. Vodji: Nevenka Lamut (šola) in Mateja Štih (vrtec)
12 Sep, 2023
Projekt učilnica v naravi poteka v vseh letnih časih v naših učilnicah na igralnem delu igrišča. Učenci dosegajo učne cilje po programu (učnem načrtu), le da so izpeljani v naravi, prilagojeni prostoru in pogojem, ki veljajo v naravi. Članice: Aleksandra Klančar, Darja Primc, Tatjana Uhan, Helena Videnič Sterle, Mojca Colnar Glamočak, Petra Premk. Vodji: Tatjana Uhan, Helena Videnič Sterle
12 Sep, 2023
Osnovna šola Vižmarje Brod se je novembra 2016 vključila v projekt Popestrimo šolo 2016-2021. Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada. Namen projekta je prispevati k razvoju inovativnih učnih okolij v okviru katerih se ustvarijo možnosti za razvoj ključnih kompetenc učencev. Multiplikator POŠ bo z namenom krepitve splošnih kompetenc šolajočih izvajal individualne in skupinske neposredne vzgojno-izobraževalne aktivnosti z učenci tako, da se bo posvečal njihovim individualnim potrebam, primanjkljajem oziroma nadarjenostim, še posebej s spodbujanjem bralne pismenosti, dviga jezikovnih in socialnih kompetenc, kompetence učenja, kritičnega mišljenja, raziskovanja, inovativnosti, ustvarjalnosti, trajnostne naravnanosti, uporabe pametne tehnologije ter podjetništva in podjetnosti v povezavi s karierno orientacijo.
12 Sep, 2023
Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.
12 Sep, 2023
Namen projekta Namen projekta Dvig digitalne kompetentnosti je izboljšati kakovost in učinkovitost izobraževanja in usposabljanj ter spodbujati razvoj inovativnih učnih okolij in prožnih oblik učenja, ki bodo prispevali k dvigu digitalnih kompetenc vodstvenih in strokovnih delavcev, otrok, učencev in dijakov. Cilj projekta Razvoj prožnejših oblik učenja s pomočjo učinkovite rabe digitalnih tehnologij v VIZ ter s tem spodbujanje strokovnih delavcev VIZ za reflektivno prakso, načrtovanje ter udejanjanje lastnega strokovnega razvoja (digitalnih strategij VIZ-a, digitalnih kompetenc strokovnih delavcev in otrok/učencev/dijakov). Ciljne skupine Vzgojno-izobraževalni zavodi, znotraj teh pa zaposleni: strokovni delavci (ravnatelji, učitelji in drugo strokovno osebje) na področju predšolske vzgoje, osnovnošolskega izobraževanja, osnovnega glasbenega izobraževanja, poklicnega in strokovnega izobraževanja, srednjega splošnega izobraževanja, vzgoje in izobraževanja otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami, vzgoje in izobraževanja v dijaških domovih ter posledično otroci, učenci in dijaki. Končna dodana vrednost programa bo glede na različno raven digitalne kompetentnosti posameznih strokovnih delavcev in VIZ-a v celoti izdelana digitalna strategija za posamezen VIZ in na osnovi strategije izvedena usposabljanja ter udejanjanje teh znanj v vzgojno-izobraževalnem procesu. Izdelava strategije bo temeljila na analizi stanja in pripravi akcijskega načrta. To pomeni, da bodo zaposleni v posameznem VIZ-u aktivni udeleženci v procesu analize ter v procesu priprave in izvajanja akcijskega načrta in s tem opolnomočeni za evalvacijo in nadgradnjo digitalne strategije znotraj zavoda tudi po zaključku programa. Projekt Dvig digitalne kompetentnosti se od dosedanjih usposabljanj na področju digitalnih kompetenc razlikuje v izhajanju iz dejanskih potreb posameznega VIZ-a in načrtovanju strategij VIZ-a za dvig digitalnih kompetenc.
By Nevenka Lamut, ravnateljica 11 Sep, 2023
Gibanje in zdravje za dobro psihično in fizično počutje
11 Sep, 2023
EKOŠOLA KOT NAČIN ŽIVLJENJA
By Petra Škofic Valjavec 11 Sep, 2023
V projekt Zdrava šola smo vključeni od leta 2008. Dejavnosti so povezane z ostalimi projekti in preventivnimi program šole, saj se aktivnosti in vsebine prepletajo. Program Zdrave šole se zagotavlja:
Prikaži več
Share by: