SODELOVANJE FLL RAZISKOVALNE SKUPINE ROBOREX NA FESTIVALU SLOVENSKIH EKIP V TRBOVLJAH

Sep 19, 2023

FIRST LEGO Liga raziskovalci je mednarodni interdisciplinarno raziskovalni program. Osnova programa sta raziskovanje in robotika v skladu z vrednotami, s katerimi udeleženci usvajajo veščine za 21. stoletje, kot so sodelovalne veščine in komunikacijske spretnosti. Ekipe vsako leto raziskujejo in rešujejo izzive na določeno temo. Letos je bila to energija. Učenci s pomočjo priljubljenih kock in gradnikov spoznavajo matematiko, naravoslovje, tehniko, računalništvo in informatiko.

Naša skupina je programirala s pomočjo programa LEGO Education WeDo, s katerim smo osvojili glavne prvine programiranja.

V soboto, 27. 5. 2023, se je ekipa nadobudnih raziskovalcev iz 5.a razreda naše šole, ki so si nadeli ime Roborex, udeležila festivala 28 ekip iz vse Slovenije v organizaciji Zavoda Super glavce. Srečali smo se v podjetju Katapult, pogovarjali smo se z robotko Lili, se veliko družili in učili drug od drugega.

V letošnjem letu festival še ni tekmovalen, vse naloge pa je ekipa predstavila pred komisijo »radovednežev«.

Ustvarili in programirali smo razrednega robota, avto na električni pogon, ki se polni s pomočjo »hidropolnilnice« na Savi, igralo na vetrni pogon Vetriljak in raziskali, kako pridobivamo, shranjujemo in uporabljamo energijo v domačem kraju.

Skupina je pred komisijo odlično predstavila in zagovarjala opravljene projekte ter dobila povratno informacijo, na katero smo zelo ponosni in nam je vzpodbuda za nadaljnje delo. V vse postavkah je dosegla stopnjo preseženo, najlepši vtis pa je pustila s spoštljivim odnosom drug do drugega in sposobnostjo timskega sodelovanja.

Mentorica: Mirjam Sedmak

23 Apr, 2024
Z Erasmus+ projektom spoznavamo nove prijatelje, kulture, krepimo medgeneracijsko in mednarodno sodelovanje, sprejemanje različnih pogledov na svet in socialno vključenost vseh otrok. V tem tednu gostimo osnovno šolo Đuro Pilar iz Slavonskega Broda.