SVETOVALNA SLUŽBA

Svetovalna služba svetuje učencem in staršem ter sodeluje z učitelji, vodstvom šole in zunanjimi institucijami pri načrtovanju in spremljanju razvoja šola ter pri opravljanju vzgojno izobraževalnega dela.

Vključuje se v šolski vsakdan na več področjih: vpis in sprejem šolskih novincev, odlog šolanja, prešolanje, preventivno delovanje in vključevanje v dejavnosti razredne skupnosti, koordinacija odkrivanja in dela z nadarjenimi učenci, poklicna orientacija, vpis v srednje šole, pomoč in podpora učencem na področju učenja in/ali v osebnem, socialnem in telesnem razvoju, področje šolske klime, kulture in vzgojnega načrta, koordinacija dodatne strokovne pomoči, sodelovanje z zunanjimi institucijami ter drugo. Če otrok stežka opravlja šolske obveznosti, če prihaja v spor s sošolci ali učitelji, če ima težave doma ali sam s seboj, lahko poišče pomoč svetovalne službe, ki mu svetuje pri njegovih težavah. Pomoč lahko poiščejo tudi starši, ki potrebujejo nasvet pri vzgoji otrok, pri razumevanju najstniških težav, razreševanju medvrstniških konfliktov, pri reševanju denarnih stisk, če potrebujejo pomoč pri vpisu otroka na srednjo šolo ali pa preprosto želijo otroku pomagati pri bolj učinkovitemu učenju, vedenju ali počutju.

Sodeluje tudi z zunanjimi institucijami.

GU
Magda Siard socialna delavka ponedeljek (7.45–8.30) in