TRAJNOSTNA MOBILNOST

Obveščamo vas, da bomo v petek, 9.10.2020 pričeli z enoletnim projektom TRAJNOSTNA MOBILNOST (TM).

Glavni namen aktivnosti “Gremo peš” je sprememba naših potovalnih navad. Skupaj bomo vzpodbujali trajnostne oblike prihoda v šolo kot so pešačenje, kolesarjenje, rolanje… saj na ta način spodbujamo gibanje, krepimo svoje zdravje, zmanjšujemo okoljske obremenitve in zmanjšujemo motoriziran promet v okolici šole.

Cilj, ki smo si ga zadali v projektu TM po vsej Sloveniji, je trajnostno povečanje prihodov v šolo na trajnostni način za vsaj 7% glede na izhodiščno vrednost.

Učenci in otroci skupaj s starši naj prihajajo v šolo in vrtec peš, s kolesom, skirojem, rolko, z organiziranimi ter javnimi prevozi.

Skupaj z učitelji bodo v prihodnjem tednu dnevno spremljali aktivnosti v TM. Prejeli bodo knjižice Moj dnevnik aktivnosti “Gremo peš s kokoško Rozi”, kamor bodo dnevno beležili svoje aktivnosti.