UČBENIŠKI SKLAD

Učbeniški sklad OŠ Vižmarje – Brod deluje učbeniški sklad, ki vsakemu učencu na šoli omogoča brezplačno izposojo učbenikov, kar financira Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.
Učenci, ki si želijo učbenike izposoditi v učbeniškem skladu, morajo do določenega datuma v juniju razrednikom oddati naročilnico za učbeniški sklad. Učbenike dobijo prvi teden pouka v novem
šolskem letu. Ob prejemu izpolnijo evidenčni list z naslovi in inventarnimi številkami prejetih učbenikov. Takoj po prejemu naj se v izogib zamenjavam podpišejo na nalepke na učbenikih. Ob
koncu šolskega leta morajo namreč vrniti učbenike s tistimi inventarnimi številkami, ki so si jih izposodili.
Ob vračanju učbenikov – datume določijo razredniki – učenci v šolo prinesejo vse izposojene učbenike in toliko samolepilnih A4 PVC ovitkov in nalepk, kolikor učbenikov so imeli izposojenih.
Učbenike bodo odvili, polepili morebitne poškodbe in na novo zavili v šoli.
V skladu z 10. členom Pravilnika o upravljanju učbeniških skladov so uporabniki dolžni za nevrnjene, poškodovane ali uničene učbenike plačati odškodnino, katere znesek je odvisen od nabavne cene in starosti učbenika.

Šolsko leto 2020/2021:

Naročilnica za učbeniski sklad 2020/2021