ZDRAV ŽIVLJENJSKI SLOG

Glede na odlične izkušnje iz preteklih let, smo se odločili nadaljevati s projektom Zdrav življenjski slog na naši šoli. Poleg športnega dela, bomo v projekt zopet vključili tudi vsebine, ki pomagajo pri zdravem razvoju osebnosti otrok in mladostnikov.

Vsebine bodo tako preventivne kot kurativne. Spodbujale bodo zdrav osebnostni razvoj posameznika in dobre medsebojne odnose ter zdravo življenjsko okolje.

Zdrava šola

Obravnavali bomo:

• zdrave načine preživljanja prostega časa (debelost, odvisnost od televizije, računalnika)
  • vzroke in posledice vseh oblik zasvojenosti (motnje prehranjevanja)
  • skrb človeka za telesno in duševno zdravje
  • strategije reševanja osebnih težav
  • strategije reševanja konfliktov
  • odnose med vrstniki
  • odnose otrok-starši, oz. odrasli
  • moja piramida
  • odnos do hrane

Obravnava vsebin bo prilagojena starosti otrok. Potekala bo predvsem v obliki pogovorov (skupinskih, po potrebi tudi individualnih), delavnic, socialnih iger, iger vlog, ponujene bodo tudi delavnice v popoldanskem času, srečanja med vikendi, tabori … Vsebine bodo izvajali strokovni delavci.

Vodje projekta: ZlatanPaočić, Beti Dobrun, Marija Vincek